موسسه آموزشی نکوئی

Smaller Default Larger

معرفی رشته برق

تاریخچه:

الکتریسیته یکی از موضوعات جذاب علمی از اوایل قرن هفدهم بوده است. یکی از اولین مهندسین برق احتمالاً ویلیام گیلبرت بوده است که اولین وسیلۀ اندازه گیری الکتریسیته یا الکتروسکوپ را طراحی کرد و آن را ورسوریوم(versorium)نامید. همچنین او اولین کسی بود که به طور واضح مغناطیس و الکتریسیتۀ ساکن را تمیز داد.

تا پیش از حدود دهۀ ۱۸۸۰، مباحث مربوط به الکتریسیته و کاربردهای آن، زیرمجموعه‌ای از فیزیک تلقی می‌شد. این رشته اولین بار در نیمۀ دوم قرن نوزده میلادی ،بعد از تجاری سازی تلگراف ، تلفن و توزیع برق و استفاده های آن به عنوان یک شغلِ شناخته شده مطرح شد. از حدود سال ۱۸۸۵ برخی دانشگاه‌ها و موسسات فناوری مانند دانشگاه کرنل و یا موسسۀ فناوری ماساچوست، رشتۀ کارشناسی مهندسی برق را ایجاد نمودند. دانشگاه فنی دارمشتات اولین دانشگاهی بود که در سال ۱۸۸۲ دانشکدۀ مهندسی برق را ایجاد کرد و پس از آن دانشگاه کرنل و دیگر دانشگاه‌ها این رشته را ارائه نمودند.

رشته برق در این موسسه به دو شاخه برق ساختمان و برق صنعتی تقسیم می شود.کاراموزان برق ساختمان پس از طی نمودن دوره اصول کامل و علمی برق کشی ساختمان را فرا خواهند گرفت و جذب بازار کار خواهند شد.

کارآموزان برق صنعتی  در طی دوره با مبانی برق، اصول اندازه گیری الکتریکی، سیم کشی ساختمان، برق صنعتی، ماشینهای الکتریکی، اصول اندازه گیری AC و DC، مدارهای الکتریکی، طراحی و ساخت ترانسفورماتورهای فشار ضعیف، و راه اندازی تابلوهای برق و  ... آشنا میشوند.این رشته بازار کار مناسبی  دارد.

با اخذ مهارت در هر یک از حر فه های برق ساختمان و برق صنعتی در کمتر از 9 ماه می توانید دیپلم این رشته ها را اخذ نمایید.

 مهارتهای زیر مربوط به رشته برق در این موسسه ارائه می شود.

برقکار صنعتی درجه 2

برقکار صنعتی درجه1

مونتاژکار و نصاب تابلو های برق

تعمیر موتورهای الکتریکی

برقکار ساختمان درجه 2

برقکار ساختمان درجه1