موسسه آموزشی نکوئی

Smaller Default Larger

حسابداری

حسابداری

 حسابداری زبان تجارت خوانده می‌شود. زیرا از طریق تهیه گزارش‌های مالی، اطلاعات لازم را دربارهٔ واحدهای اقتصادی در اختیار اشخاص ذی‌نفع و ذی‌علاقه قرار می‌دهد. این اشخاص شامل مدیران، صاحبان سرمایه، اعتبار دهندگان، سازمان‌های مالی و اقتصادی دولت و از این قبیل هستند. از منظری دیگر از حسابداری با نام سیستم اطلاعاتی حسابداری Accounting Information System یاد می‌شود که برای پردازش اطلاعات مربوط به رویدادهای مالی مؤثر بر سازمان‌ها و واحدهای تجاری و گزارش اثرات این گونه رویدادها به تصمیم‌گیرندگان، طراحی شده است.

گاهی اوقات به اشتباه از مفهوم دفترداری برای تعریف حسابداری استفاده می‌شود. دفترداری عبارت است از: فن ثبت، طبقه‌بندی و خلاصه سازی مبادلات واحد تجاری. البته این عملیات در گذشته صرفاً در دفاتر حساب انجام می‌شد. اما امروزه ثبت‌های حسابداری با استفاده از کامپیوتر انجام می‌شود. حسابداری مفهوم وسیع تری از دفترداری را دربر می‌گیرد. در واقع دفترداری بخشی از وظایف حسابدار است. همه حسابداران از مجموعه قواعد یکسان تحت عنوان اصول پذیرفته شده حسابداری برای تهیه گزارش‌های حسابداری استفاده می‌کنند.

موسسه آموزشی نکوئی نماینده رسمی شرکت سی سی کام (نرم افزار حسابداری جامع اصناف ) می باشد. این نرم افزار یکی از کاملترین،بهترین و روان ترین نرم افزارهای حسابداری بازار می باشد.

 این نرم افزار  به صورت تضمینی به فارغ التحصیلان رشته حسابداری و کلیه اصناف آموزش داده می شود.از آنجا که مسائل مالی مهمترین رکن هر بنگاه اقتصادی می باشد لذا استفاده از این نرم افزار به تمامی صنوف پیشنهاد می شود.